پیشنهاد سردبیر 17 دی 1402 - 5 ماه پیش زمان تقریبی مطالعه: 2 دقیقه
کپی شد!
0

ماجرای 74 ضربه شلاق به رویا حشمتی چه بود؟

حشمتی در پست فیس بوک خود روایت مفصلی از روز اجرای حکمش به اشتراک گذاشت و برخی رسانه‌ها و چهره‌های شناخته شده داخلی و خارجی نیز در حمایت از این فرد به میدان آمدند.

به گزارش مرکز مقابله با شایعات، حشمتی در پست فیس بوک خود روایت مفصلی از روز اجرای حکمش به اشتراک گذاشت. برخی رسانه‌ها و چهره‌های شناخته شده داخلی و خارجی در حمایت از این فرد به میدان آمدند و از شلاق خوردن یک زن به خاطر رعایت نکردن حجاب و منتشر کردن عکس بدون حجاب سخن گفتند. از اینترنشنال و مسیح علی‌نژاد گرفته تا برخی رسانه‌ها و چهره‌های سیاسی داخلی در صفحات خود نسبت به این حکم اعتراض کردند.

 

این در حالی است که موضوع حکم رویا حشمتی بر خلاف ادعایی که مطرح کرده به دلیل رعایت نکردن حجاب نبوده است. خانم حشمتی در مقطعی با ارتباط گرفتن با یک جریان سازمان یافته در خارج از کشور و دریافت مبالغی، در ساعات مشخص در مکان‌های پررفت و آمد به ترویج بدپوششی و با وضع بسیار زننده‌ای در خیابان‌های تهران پرداخته است. این محکوم پس از صدور کیفرخواست به حکم صادره اعتراض می‌کند که با رسیدگی مجدد در دادگاه تجدیدنظر حکم وی با تقلیل مواجه شده و در نهایت به دلیل گستردگی اقدامات وی به ۷۴ ضربه شلاق محکوم می‌شود. خبرگزاری میزان، رسانه قوه قضاییه نیز در مطلبی اشاره کرده که ادعای رویا حشمتی در مورد اجرای حکم بر روی نواحی مختلف بدنش صحت نداشته و حکم مطابق با قانون و شرع اجرا شده است.

 

 

به گزارش مرکز مقابله با شایعات، علاوه بر این‌ها جستجویی ساده در گوگل نیز نشان می‌دهد، تصاویری منتشر شده که در آن آسیب ضربات شلاق بر بدن خانم حشمتی نشان داده شده بود، تصویری آرشیوی بوده شانزده سال پیش یعنی سال ۲۰۰۷ بوده و مربوط به یک خانم غیر ایرانی است.

 

مطالب مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *