پیشنهاد سردبیر 23 دی 1402 - 4 ماه پیش زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه
کپی شد!
0

ماجرای کشتی ایرانی که از دریای سرخ به سمت بندرعباس حرکت کرد/ تبعات حمله آمریکایی‌ها!

به تازگی کاربری در شبکه اجتماعی ایکس با انتشار تصویر هوایی از دریای سرخ مدعی شد، جمهوری اسلامی کشتی بهشاد را از طریق دریای سرخ به سمت بندرعباس می‌برد.

به گزارش مرکز مقابله با شایعات، جمعه 22 دی ماه چند ساعت پس از حمله هوایی آمریکا و انگلیس به الحدیده یمن، کاربری در شبکه اجتماعی ایکس با انتشار تصویر هوایی از دریای سرخ مدعی شد، جمهوری اسلامی کشتی بهشاد را که متعلق به سپاه است و مدت‌ها در این منطقه مشغول جمع‌آوری اطلاعات و انتقال آن به حوثی‌ها بوده از طریق دریای سرخ به سمت بندرعباس می‌برد و هم اکنون این کشتی در مسیر است.

 

بررسی‌های مرکز مقابله با شایعات و تصاویر هوایی از منطقه در دو تاریخ 20 و 22 دی ماه، حاکی از آن است که حرکت و خروج کشتی بهشاد از دریای سرخ صحت دارد، اما این کشتی به سمت بندرعباس  نرفته و حتی وارد اقیانوس هند هم نشده بلکه پس از دور شدن از منطقه درگیری در نقطه‌ای در جنوب تنگه باب المندب و جایی که ناو جنگی البرز قرار دارد، مستقر شده است.

 

         موقعیت مکانی کشتی‌های ایران و سایر کشورها در تاریخ 10 ژانویه، 20 دی ماه

 

موقعیت مکانی کشتی‌ها در تاریخ 12 ژانویه، 22 دی ماه

 

بررسی‌ها نشان می‌دهد در شرایط فعلی، این کشتی در کنار ناو جنگی البرز قرار گرفته است تا در صورت نیاز دو کشتی بتوانند یکدیگر را پوشش بدهند.

 

جابجایی هدفمند

به گزارش مرکز مقابله با شایعات، بررسی‌ها نشان می‌دهد در حال حاضر طبق آخرین نقشه‌ها دو کشتی البرز و بهشاد در منطقه تنگه باب المندب حضور دارند و از همان نقطه در حال انجام ماموریت خود و مدیریت میدان هستند. بنابراین این ادعای این کاربر مبنی بر این که کشتی بهشاد دریای سرخ را به مقصد بندرعباس ترک کرده است، جعلی بوده و صحت ندارد.

مطالب مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *