خبرشایعه 24 اردیبهشت 1403 - 1 هفته پیش زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه
کپی شد!
0

دشمن هیچ گزینه‌ای ندارد آتش‌بس کند شکست خورده، نکند شکست می‌خورد

دبیرکل حزب‌الله لبنان طی سخنانی در مراسم سالگرد شهادت مصطفی بدرالدین از فرماندهان حزب‌الله، از ناکامی رژیم صهیونیستی در تحقق اهداف خود در جنگ علیه نوار غزه سخن گفت

به گزارش مرکز شایعات به نقل از روزنامه کیهان «سیدحسن نصرالله»، دبیرکل حزب‌الله لبنان، در جریان مراسم سالگرد شهادت «سیدمصطفی بدرالدین» (سید ذوالفقار) از فرماندهان حزب‌الله لبنان، سالگرد شهادت سید ذوالفقار و شهادت رزمندگان مقاومت را به خانواده‌های آنان تبریک و تسلیت گفت و خواهان لطف خداوند به مردم مقاوم و ثبات‌قدم آوارگان و پاداش عظیم برای آنان شد. وی افزود: شهید سید ذوالفقار مدال رزمندگی و مبارزه، مدال جانبازی، مدال اسارت و فرماندهی و مدال دستاوردسازی را بر گردن آویخت و خداوند در نهایت به او مدال شهادت داد. نصرالله ادامه داد: هر آنچه در میادین نبرد خود می‌بینیم، مانند دیگر شهدا سید ذوالفقار را در آن حاضر می‌بینیم. به ویژه در مورد فرماندهان می‌بینیم که خون پاک‌شان نتیجه داده است. با هر پهپاد انتحاری یا اطلاعاتی شهید حاج حسان اللقیس را به یاد می‌آوریم.اسرائیل در هر صورت شکست ‌خورده
وی گفت که دشمن هیچ گزینه‌ای ندارد، اگر آتش‌بسی را که حماس قبول کرد، قبول کنند، شکست را از مقاومت پذیرفته‌اند و اگر به جنگ ادامه دهند، شکست‌های بیشتری دریافت می‌کنند. اگر بخواهیم نتایج جنگ کنونی را ارزیابی کنیم، باید به آنچه رسانه‌های دشمن درباره شکست نتانیاهو و ارتشش می‌گویند، توجه کنیم. با گذشت ۸ ماه از جنگ غزه، خسارات راهبردی زیادی به اسرائیل تحمیل شده است. دشمن پس از ۸ ماه نتوانست به اهداف اعلام‌شده خود در غزه دست یابد. یکی از مهم‌ترین نتایج این است که این رژیم اعتراف می‌کند که به پیروزی نرسیده است و 70درصد اسرائیلی‌ها خواهان استعفای رئیس ستاد ارتش ‌هستند. اسرائیل ثابت کرده است که رژیمی ناتوان، شکست‌خورده و غیرقابل اعتماد است و بر اساس نظرسنجی‌های انجام‌شده، نبودِ نمایی از پیروزی باعث شده که شهرک‌نشینان خواستار استعفای نتانیاهو و همقطارانش شوند.
نصرالله گفت: اسرائیل ثابت کرد که رژیمی ناتوان، شکست‌خورده، غیرقابل اعتماد و بدون اثرگذاری راهبردی است. نظرسنجی‌ها نشان داده شهرک‌نشینانی که به آنها وعده امن و امان داده شده بود و تحقق آن را ندیدند، تصویر پیروزی را نمی‌بینند و خواهان سرنگونی نتانیاهو و همراهان وی هستند. وی افزود: اسرائیل امروزه فاقد بازدارندگی است و در بازدارندگی در برابر مقاومت در تمامی کشورهای محور مقاومت موفق نبوده و رو به افول است. نتانیاهو بر این باور است که در تنگنایی بزرگ گرفتار شده و نمی‌تواند از غزه عقب‌نشینی کند، زیرا در این صورت با سرپیچی مواجه خواهد شد و نمی‌تواند به کار خود ادامه بدهد زیرا شکست او حتمی خواهد بود. ژنرال‌های بزرگ جنگ می‌گویند که پافشاری نتانیاهو بر تداوم جنگ، رژیم (صهیونیستی) را به پرتگاه نابودی خواهد کشاند. نصرالله ادامه داد: امروزه جنگ علیه غزه بزرگ‌ترین نبرد ملت فلسطین با رژیم دشمن است؛ رژیمی که از این جنگ، بحران‌زده خارج خواهد شد، زیرا مقاومت امروز جرأت بیشتری در گفت‌وگوها دارد.شهیدان سلیمانی، زاهدی و حجازی در کنار ما هستند
وی افزود: در تمامی نبردهای خود، شهید حاج قاسم سلیمانی، شهید زاهدی و شهید حجازی را که از ما حمایت کردند و عمر خود را به پشتیبانی از ما گذارندند، حاضر می‌بینیم. مقاومتی که امروز در این جبهه مبارزه می‌کند، نتیجه تلاش‌های گذشتگان، رزمندگان کنونی، و رزمندگان آینده است.
سوریه پیروز شد
نصرالله ادامه داد: می‌خواستند سوریه پیرو آمریکا و تسلیم دولت آن باشد، اما سوریه پیروز شد و اگر در جنگ موجودیتی پیروز نمی‌شد، نبرد طوفان‌الاقصی فرا می‌رسید اوضاع منطقه و لبنان چگونه می‌بود؟ با وجود محاصره و وضعیت دشوار، سوریه همچنان در قبال مسئله فلسطین، موضع راسخ و ثابت خود را حفظ کرده است. وی افزود: خون سید بدرالدین و تمامی شهدا نتیجه مطلوب را داده است، زیرا یکی از دلایل ورود ما به سوریه این خون‌ها بود تا به این ترتیب محور مقاومت باقی بماند. ما گفته‌ایم که از جمله اهداف مقاومت فلسطین و محور مقاومت که اعلام شده، زنده‌نمودن دوباره مسئله فلسطین و یادآوری فلسطینِ فراموش‌شده و حقوق ملت آن در داخل این منطقه و خارج از آن است.
نصرالله ادامه داد: حاکمان عرب می‌خواستند اوراق مرگ مسئله فلسطین را با اقدام به عادی‌سازی روابط با دشمن صهیونیست در ماه‌های پیش‌رو امضا کنند. برخی نظام‌ها و شبکه‌های ماهواره‌ای عربی این تبلیغ را می‌کردند که رژیم دشمن تنها نظام دموکراتیک منطقه ما است.
زنده شدن مسئله فلسطین و خشم نتانیاهو و بایدن
وی افزود: امروز پس از طوفان‌الاقصی مسئله فلسطین بر زمان همگان و در میان تمامی کشورهای جهان و سازمان ملل متحد مطرح شده است و بیشتر کشورهای جهان در این سازمان خواهان آتش‌بس هستند. اعتراض‌های دانشجویی در کشورهای مختلف جهان از دستاوردهای هفتم اکتبر و دلاوری‌های پس از آن است. این اعتراضات نتانیاهو و بایدن را خشمگین کرده است.نصرالله گفت: رأی‌گیری در سازمان ملل متحد درخصوص عضویت فلسطین در این سازمان، نماینده دشمن را خشمگین کرد. او به کشورهای عضو سازمان ملل متحد که در حل‌وفصل آن آزاد است، توهین کرد. مهم‌ترین صحنه رسانه‌ای سیاسی که بیانگر پیروزی مقاومت فلسطین است، صحنه‌ای بود که نماینده اسرائیل با چهره‌ای مأیوس تصویر یحیی السنوار فرمانده مبارز را در سازمان ملل متحد بالا برد.
صهیونیست‌ها کشور فلسطین را تهدید می‌دانند
وی افزود: صهیونیست‌ها وجود کشور فلسطین را نمی‌پذیرند و آن را تهدیدی برای رژیم خود می‌دانند، اما طوفان‌الاقصی تمام کشورهای جهان و آمریکا را مجبور کرد که بگویند تنها راه‌حل، برپایی کشور فلسطین است. تمامی این پیروزی به لطف پایداری ملت فلسطین محقق شده و این موضوع به پیروزی خون فلسطینیان بر شمشیر صهیونیست‌ها انجامیده است.
نصرالله گفت: طوفان‌الاقصی، پایداری‌ها، خون‌های کودکان و زنان در غزه و جنوب لبنان و تمامی منطقه، چهره واقعی اسرائیل را نشان داد. پس از ۸ ماه در اسرائیل درخصوص شکست آنان اجماع وجود دارد و هیچ سخنی از پیروزی نیست. حتی اگر نتانیاهو از نزدیک‌شدن به پیروزی سخن بگوید اسرائیلی‌ها او را مورد تمسخر قرار می‌دهند.
موشک‌های مقاومت همچنان مواضع دشمن را می‌کوبند
وی ادامه داد: دشمن نتوانست کوچک‌ترین اهداف اعلامی خود را تحقق بخشد و موشک‌ها همچنان تا به امروز در بئرالسبع و شهرک‌های اطراف غزه سقوط می‌کنند. مسئله تنها شکست در تحقق اهداف نیست بلکه مسئله زیان‌های راهبردی است. اسرائیل خود را به عنوان قوی‌ترین رژیم و ارتش معرفی می‌کند و بزرگ‌ترین کشور جهان یعنی آمریکا به آن کمک می‌کند و برای دفاع از آن در مقابل نوار غزه که از ۲۰ سال پیش محاصره بوده و در مقابل مقاومتی که توانایی‌های محدودی دارد، وارد عمل می‌شود و مداخله می‌کند.
هدف جبهه لبنان فشار برای توقف جنگ غزه است
سیدحسن نصرالله خاطرنشان کرد: جبهه پشتیبانی لبنان از نظر کمی و کیفی ادامه دارد و معادلات جدیدی ایجاد خواهد کرد و ارتباط با جبهه غزه امری قطعی است. هدف جبهه لبنان فشار برای توقف جنگ غزه است. از ساکنان شمال سرزمین‌های اشغالی بپرسید تا بدانید در این جبهه چه چیزی رخ می‌دهد.
مواضع صهیونیستی زیر آتش حزب‌الله
اما خبر دیگر از میدان نبرد است. منابع رسانه‌ای روز دوشنبه از حملات موشکی و پهپادی همزمان حزب‌الله به مواضعی در شمال سرزمین‌های اشغالی خبر دادند. شبکه ۱۲ رژیم صهیونیستی نوشت که بر اثر اصابت موشک ضد‌تانک در نزدیکی شهرک یفتاح در الجلیل علیا، چهار سرباز زخمی شدند. حزب‌الله لبنان در بیانیه‌ای اعلام کرد: «مجاهدین مقاومت اسلامی در حمایت از ملت ثابت‌قدم فلسطین در نوار غزه و مقاومت دلیرانه و شرافتمندانه آنها، ساعت ۰۶:۲۰ صبح روز دوشنبه حمله هوائی را با اسکادرانی از پهپادهای مسلح، چادرهای محل استقرار و محل خواب افسران و سربازان دشمن را در اردوگاه تازه ایجاد شده گردان ۴۰۳ ذخیره توپخانه لشکر ۹۱ دشمن در جنوب بیت‌هیلل هدف قرار دادند.» شبکه ۱۲ رژیم صهیونیستی پیش‌تر گزارش داد: گزارشی از انفجار ۲ پهپاد در بیت‌هیلل در منطقه الجلیل علیا دریافت کرده‌ایم اما آژیرهای خطر در منطقه به صدا درنیامده است.
منابع صهیونیست اعلام کردند که آژیر خطر در شهرک‌های الکوش، فسوطه، نطوعه و متات در الجلیل غربی در شمال فلسطین اشغالی و در مرز با لبنان به صدا درآمده است. رسانه‌های رژیم صهیونیستی از حمله موشکی به پادگان برانیت در الجلیل غربی نیز خبر دادند. رادیو ارتش رژیم صهیونیستی از انفجار پهپاد در شهرک زرعیت در نزدیکی مرز با لبنان خبر داد. یدیعوت آحارونوت به شلیک دو موشک از جنوب لبنان به سمت المالکیه در الجلیل علیا اشاره کرد. از سوی دیگر مقاومت اسلامی لبنان مرکز نظامی برکه‌ریشا را پس از رصد نظامیان صهیونیست در داخل آن زیر آتش گرفت. همچنین حملات دیگری از جنوب لبنان علیه پایگاه الجرداح در شمال اراضی اشغالی انجام شد. حزب‌الله لبنان در بیانیه‌ای اعلام کرد: مجاهدین مقاومت اتاقی مجهز به تجهیزات جاسوسی را در پایگاه الجرداح هدف قرار دادند.
رونمایی از موشک جدید «جهاد مغنیه»
در نبرد برای حمایت از جبهه غزه، حزب‌الله هرگز از غافلگیری در سطوح امنیتی و سیاسی اشغالگران دست برنمی‌دارد. پس از استفاده از تسلیحات پهپادها و حملات موفقیت‌آمیزشان، حزب‌الله روز گذشته موشک‌های سنگین جدید «جهاد مغنیه» را وارد میدان رویارویی کرد که آشفتگی مضاعفی بر صحنه اسرائیلی در شمال فلسطین اشغالی افزود؛ جبهه‌ای که پیش از این به دلیل تأثیرات حملات حزب‌الله و دقت در مدیریت میدان نبرد متلاطم بود.
آن‌طور که ایسنا نوشته است، براساس گزارش روزنامه الاخبار لبنان، این تحول بر ناامیدی شهرک‌نشینان در شمال می‌افزاید، زیرا هیچ چشم‌اندازی برای بازگشت به شهرک‌هایی که زیر بار حملات حزب‌الله از آنجا گریخته‌اند، وجود ندارد و نگرانی در میان صفوف آنها در نتیجه ارتقای تدریجی و کیفی عملیات حزب‌الله در حال افزایش است. این مسئله نشان‌دهنده شکست تمام تلاش‌های دولت آنها برای یافتن شرایط مناسب جهت بازگشت آنها است و نظریه «ضد بازدارندگی» تحمیل‌شده توسط حزب‌الله در شمال را از طریق مدیریت آن با تشدید حملات و وارد کردن توانمندی‌های دفاعی هوائی و زمینی که همگی به ایجاد بازدارندگی کمک کردند، تقویت می‌کند.
مطالب مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *