گزارش تحقیقی 01 تیر 1401 - 2 سال پیش زمان تقریبی مطالعه: 2 دقیقه
کپی شد!
0

جبهه مقاومت کارزار جدید شایعه پراکنی/ وقتی صهیونیست‌ها فرار رو به جلو می‌کنند

به گزارش مرکز مقابله با شایعات سایبری سازمان فضای مجازی سراج، سخنگوی عرب زبان ارتش اسرائیل در یک رشته توئیت مدعی نقش داماد شهید حاج قاسم سلیمانی در قاچاق اسلحه به لبنان شد و ادعا کرد حزب‌الله در حال بهره‌برداری از دولت لبنان و شهروندان این کشور برای تامین منافع ایران است. علاوه بر این، وی سید رضا هاشم صفی‌الدین را مسئول هماهنگ‌سازی این اقدامات معرفی کرده است که سلاح‌های پیشرفته را از طریق فرودگاه دمشق به لبنان انتقال می‌دهد.

اظهارات این شخصیت اسرائیلی که به عنوان رئیس بخش رسانه‌های عربی نیز شناخته می‌شود، معمولاً در رسانه‌های عربی بازتاب گسترده‌ای پیدا می‌کند؛ اما این مساله هم موجب نشد این شخصیت اسرائیلی برای اظهارات خود دلایل و اسناد متقنی ارائه کند.

 

 

چرایی طرح ادعای انتقال سلاح به لبنان در برهه کنونی

ادعای انتقال سلاح از ایران به لبنان موضوعی است که در چند سال اخیر بارها از سوی برخی از رسانه‌های منطقه و دولت‌ اسرائیل بیان شده در حالی که هیچ‌گاه هم برای آن اسناد و مدارک مشخصی ارائه نشده است؛ به‌عنوان مثال چند سال پیش برخی رسانه‌ها مدعی شدند، که ایران از طریق هواپیماهای مسافربری در انتقال سلاح‌ها نقش دارد.

در مورد این که چرا این موضوع بدون هیچ سند و مدرک مشخصی بیان شده است به نظر می‌رسد میبایست ریشه‌های این موضوع را در انتخابات لبنان و تشکیل دولت جدید در این کشور دنبال کرد. پس از اعلام نتایج انتخابات لبنان و فراهم شدن زمینه برای تشکیل دولت جدید در این کشور، صهیونیست‌ها به تکاپو افتاده‌اند تا مردم و سیاستمداران لبنانی را تحت تأثیر قرار دهند، تا بتوانند از تشکیل دولتی که با حزب‌الله پیوند قوی داشته باشد و در نتیجه در مقابل سیاست‌های اسرائیلی‌ها ایستادگی کند جلوگیری کنند.

فرار رو به جلوی صهیونیست‌ها از فشارهای رسانه‌ای

در توئیت‌های این مقام ارتش اسرائیل بیان شده است که حمل سلاح از طریق هواپیماهای مسافربری موجب به خطر افتادن جان مسافرین می‌شود؛ اما به نظر می‌رسد به دلیل اینکه این ادعا خالی از ارائه اسناد و مدارک مشخصی است، صرفاً حربه‌ای برای پوشاندن این ضعف بوده که موجب شده این رژیم که سوابق متعددی در ریختن خون مردم عادی دارد، خود را حامی آنان جلوه دهد.

همچنین پس از شهادت شیرین ابوعاقله خبرنگار الجزیره در فلسطین به دست نیروهای اسرائیلی، در روزهای گذشته هجمه‌های زیادی از سوی رسانه‌ها و حتی مقامات غربی به اسرائیل وارد شد، تا جایی که متحد دیرین اسرائیل یعنی آمریکا نیز خواستار تحقیق در این مورد شده است. از سوی دیگر مراسم تشییع این خبرنگار از سوی نیروهای این کشور نیز مورد حمله قرار گرفت و فیلم‌های منتشر شده از این مراسم به‌صورت گسترده‌ای همه‌گیر(وایرال) شد و منجر به انتقادات گسترده‌ای از اسرائیلی‌ها شد.

جبهه مقاومت کارزار جدید شایعه پراکنی

به گزارش مرکز مقابله با شایعات سایبری سازمان فضای مجازی سراج، به نظر می‌رسد تشکیل دولت جدید لبنان و همچنین فشارهای رسانه‌ای و بین‌المللی ناشی از شهادت شیرین ابوعاقله باعث شده است دستگاه سیاسی اسرائیل دست به کار شود تا تمرکز رسانه‌ای را از خود به‌سوی ایران و بخصوص حزب‌الله تغییر دهد تا از این طریق فشار را از روی دوش خود برداشته و بتواند با اثرگذاری بر تشکیل دولت لبنان از تشکیل دولتی که دارای پیوندی قوی با حزب‌الله باشد جلوگیری کند.

علاوه بر این، سردی روابط میان روسیه و اسرائیل و شلیک موشک‌های روسی در سوریه به سمت جنگنده‌های اسرائیل طی روزهای اخیر، موجب ترس بیشتر این کشور از قدرت گرفتن کشورهای رو به روی آن شده است.

مطالب مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *