گزارش تحلیلی 11 مهر 1401 - 2 سال پیش زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه
کپی شد!
0

بیانیه جعلی به اسم طلاب در رسانه‌های ضد انقلاب / پیاده نظام رسانه‌ای در برابر ایران

به گزارش مرکز مقابله با شایعات سایبری سازمان فضای مجازی سراج، به تازگی در سایت خبری زیتون که با نگاه نواندیشی دینی به فعالیت رسانه‌ای می‌پردازد، بیانه‌ای در راستای مخالفت با سیاست‌های نظام و رهبری، که توسط طلاب قم، مشهد و تهران نوشته شده را منتشر کرده است. خبری که بلافاصله به یکی از سوژه‌های داغ رسانه‌های معاند فارسی زبان خارج نشین بدل شد.

پشت پرده سایت منتشر کننده

سایت تحلیلی خبری زیتون 12 بهمن 1394 مصادف با اول فوریه 2016 میلادی در کشور آمریکا ثبت شد. متولیان این رسانه، زیتون را پایگاه خبری تحلیلی نواندیشان دینی می‌دانند.

 

 

بررسی‌ها نشان می‌دهد این رسانه که در ظاهر به اسم دین فعالیت دارد در آمریکا به ثبت رسیده و در حال حاضر نیز به عنوان یکی از ارکان جریانات ضد ایرانی فعالیت می‌کند.

بیانیه‌ای عجیب

در خصوص ادعای این رسانه درباره بیانیه انتقادی طلاب از رهبری و سیاست‌های نظام ج.ا.ا باید توجهه داشت که معمولاً یک بیانیه زمانی وجهه حقوقی دارد که نام فرد یا افرادی که اصول و عقاید خود را نسبت به یک موضوع سیاسی، اجتماعی و یا غیره ابراز می‌کنند در انتهای بیانیه آورده شود که این اتفاق رخ نداده است.

علاوه بر این، در اصطلاح حوزوی‌ها صرفاً افرادی که در حد مرجعیت تحصیل کرده باشند می‌توانند در خصوص این مسائل اظهارنظر کنند. البته به این‌ها باید اضافه کرد که نوع تنظیم این بیانیه نیز نشان می‌دهد که فرد یا افرادی آن را تنظیم کرده‌اند که تسلطی بر مباحث حوزوی و روال جاری آن ندارند.

تکذیب بیانیه توسط حوزه علمیه

این‌ها در حالیست که حوزه علمیه نیز اخیراً بیانیه منتسب به طلاب که توسط سایت خبری زیتون علیه نظام منتشر شده را جعلی خواند و آن را نیز تکذیب کرد.

توسل به اخبار جعلی

به گزارش مرکز مقابله با شایعات سایبری سازمان فضای مجازی سراج، این روزها رسانه‌های خارج نشین با هر حقه یا حربه‌ای قصد دارند، نگاه افکار عمومی را در مسیر غلط و نادرست هدایت کنندتا از این طریق آتش بیار معرکه اغتشاشات شوند، انتشار شایعه و اخبار جعلی نیز از جمله استراتژی‌های این رسانه‌ها محسوب می‌شود.

مطالب مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *