خبرشایعه 28 خرداد 1401 - 2 سال پیش زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه
کپی شد!
0

آنچه رسانه‌های معاند نگفتند: برخی پارک‌ها در اختیار مادران و کودکان قرار می‌گیرد

به گزارش مرکز مقابله با شایعات سایبری سازمان فضای مجازی سراج، شهرداری تهران در طرحی قصد دارد برخی پارک‌های تهران را در اختیار مادر و کودک قرار دهد و به نوعی این پارک‌ها را به پارک‌های خانواده تبدیل کند. اجرای این طرح به این دلیل است که یک مادر به دور از چشم نامحرم به راحتی بتواند با فرزندش بازی کند.

برخی پارک‌ها به پارک خانواده تبدیل می‌شود

در همین خصوص سید محمدآقامیری عضو شورای شهر تهران با بیان این که در این طرح بالای ۲۰۰ پارک مختص بانوان و مادر و کودکان خواهد شد، گفت: اگر برخی پارک ها مخصوص بانوان باشند، مادران می‌توانند در این پارک‌ها به‌راحتی ورزش، مطالعه و یا با فرزندانشان تفریح کنند.

عضو شورای شهر تهران ضمن تایید اجرایی شدن این طرح افزود: این طرح به مرحله اجرا رسیده و در حال حاضر در بیشتر پارک‌ها اجرا شده و تا روزهای آینده در سایر پارک‎‌ها هم اجرا خواهد شد؛ در واقع برای امنیت بانوان پارک‌ها زنانه – مردانه می‌شود.

‌وی در پاسخ  به این سوال که آیا زنان مجرد و بدون همراه کودک هم می‌توانند وارد شوند یا خیر، اظهار کرد: یک زنی که تنها است هم می‌تواند وارد شود.

به گزارش مرکز مقابله با شایعات سایبری سازمان فضای مجازی سراج، برخی رسانه های فارسی زبان معاند با روایت وارونه از این خبر تلاش کردند این طور القا کنند که این طرح به دنبال آن است که میان مردان و زنان در پارک ها فاصله گذاری کند اما این در حالیست که هدف از این طرح صرفاً فراهم کردن محیطی زنانه برای مادرانی است که می‌خواهند بدون محدودیت در کنار فرزند خود تفریح کنند. هم اکنون نیز در شهر تهران بوستانی با عنوان بوستان مادران وجود دارد که در آن صرفاً زنان حضور پیدا می کنند و ویژه بانوان است.

مطالب مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *